Firmy neustále prijímajú zamestnancov, aj keď sa rozhodnú neinzerovať. Trik je nájsť tieto skryté úlohy. Tu je návod.
Niekedy musíte byť tak trochu detektív, aby ste si našli prácu. To platí najmä vtedy, ak hľadáte prácu, ktorá skutočne vyhovuje vašim schopnostiam, úspechom a preferenciám. A budete musieť použiť rôzne stratégie hľadania práce, ktoré vyhovujú vašej situácii. Inzercia práce je často inzerovaná len online.
Poznajte svoje schopnosti a preferencie
Skôr ako začnete hľadať prácu, uveďte zoznam zručností a úspechov, ktoré môžete zamestnávateľovi ponúknuť. Ujasnite si tiež, akú prácu preferujete. Týmto spôsobom ušetríte čas uchádzaním sa o pracovné miesta, ktoré zodpovedajú vašim schopnostiam a preferenciám. Môžete sa zamerať na pracovné ponuky, ktoré sú pre vás zaujímavé.
Viete, aké sú vaše schopnosti, úspechy a pracovné preferencie? Ak nie, tieto články a cvičenia v nich vám môžu pomôcť:
- Identifikujte svoje pracovné zručnosti
- Poznajte svoje základné zručnosti a ako ich predať
- Rozpoznajte svoje úspechy
- Pochopte svoje pracovné preferencie
Stratégie hľadania práce
Prácu si môžete nájsť mnohými spôsobmi. Nespoliehajte sa na jeden spôsob alebo zdroj. Použitie niekoľkých stratégií zvyšuje vaše šance, najmä ak je práca otvorená, ale nie je inzerovaná .
Hľadajte online
Na zúženie výsledkov použite vyhľadávanie kľúčových slov a filtre. Prihláste sa na odber upozornení na prácu a získajte upozornenia na najnovšie príspevky.
Prieskum zamestnávateľov . Väčšina webových stránok zamestnávateľov má stránku venovanú voľným miestam, zvyčajne nazývanú „Kariéra“, „Práca“ alebo „Pracujeme pre nás“.
Používajte webové stránky odvetvia a profesijných alebo obchodných združení. Hľadajte ponuky práce a ponuky práce. Môžete tiež skontrolovať, či posielajú bulletiny alebo vydávajú časopisy.